ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *

تحلیل اقتصاد ایران تا سال ۲۰۲۳

business monitorاین تحلیل که بر اساس گزارشی از «بیزینس مانیتور» تهیه شده‌است شاخص‌های کلان اقتصادی در ایران را از سال 2013 مورد بررسی قرار داده و پیش‌بینی خود را برای این شاخص‌ها در10 سال آینده ارائه کرده‌است.

کسب‌وکاری با سرمایه 120 میلیون‌تومانی

wholesalingتصور بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری در تولید یک محصول این است که عمدتا باید سرمایه‌های نجومی در اختیار داشته باشند اما لزوما همواره برای سرمایه‌گذاری و شروع یک کسب‌و‌کار نیاز به سرمایه‌های آنچنانی نیست.

تحلیل اکونومیست از روند تغییر قیمت‌های جهانی مسکن

The-Economist-logoفجر صادق - جهش ناگهانی قیمت مسکن قبل از آغاز بحران مالی جهانی از نظر مقیاس و اندازه بسیار قابل توجه بود. به استثنای چند کشور، تنها راه باقی‌مانده برای قیمت‌ها، افزایش بود. در حالی که افزایش قیمت در ایران در بین سال های 79 تا 92 (معادل 2000 تا 2013) بالغ بر 15 برابر بوده است اما در بالاترین میزان رشد قیمت ها در جهان در همین دوره شاهد رشد حدود 85 درصدی (کمتر از 2 برابر در کانادا) بوده‌ایم.

این سایه پر رنگ‌تر می‌شود

nategh-01روزهای خوش باجناق ها. حالا با مطرح شدن نام گزینه قطعی ریاست بر بنیاد شهید و امور ایثارگران، شاید نقش 3 داماد خانواده «رسولی محلاتی» بیشتر از هرخانواده دیگری در سیاست ایران باشد.

امید به آزادی بازارها در دولت تدبیر

ازجمله دستاوردهاي مكتب اقتصادي اتريش، تبين استدلالي نقش آزاديهاي اقتصادي و بازارهاي آزاد در رشد و توسعه‌ي اقتصادي كشورها است.

 

 

تشکل های اقتصادی، بایدها و نبایدها

یک تشکل اقتصادی یا یک انجمن صنفی خوب چه انجمنی است؟ یا یک تشکل اقتصادی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در زیر به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنم.

ابزار پاسخگویی در نقش یک رهبر سازمانی

leadershipسید محمد اعظمی نژاد : فرض کنید همین امروز به سمت مدیرعامل سازمان خود منصوب می‌شوید، احتمالا هیجان زده و البته مضطرب هستید.

عمده‌ فروشی در رقابت با خرده فروشان

wholesalingسیاری از شرکت‌ها در رابطه با فروش اینترنتی با این مشکل مواجه شده‌اند و اکثر آنها راه حل ساده‌ای برای آن نیافته‌اند.

شهرسازی٬ آیینه ی سیاست و فرهنگ جامعه

nazemi2شهرسازی همانند تابلوی نشانگر(بیلبورد) ، نمایانگر درستی یا نادرستی  ، فزونی یا کاستی مجموعه پارامترهای موثر در شکل گیری اجتماعی است که از آن سر برآورده.

چگونه يك فرهنگ ريسك قوي ايجاد كنيد؟

risk1بسياري از مديران، مديريت ريسک را کاملاجدي گرفته اند تا از اين طريق بتوانند از بحران هايي که مي تواند ارزش و اعتبار شرکت را خدشه دار کرده و حتي آن را از رده خارج کند، جلوگيري کنند.

«جرأت توبه»

ramezanحمید قاسمی فیض آباد : ما مفتخریم که پیامبرمان تعالی ما را (امت ما را) در گرفتن حق ضعیف از قوی بدون لکنت زبان داشته است.
با کمی تأمل و اندیشه به اعجاز این سخن پیامبر می‌رسیم که چرا بی دغدغه و هراس، اگر ضعیف بتواند حق خویش را از قوی بگیرد جامعه متعالی می‌شود.

راه کار حل مشکلات فوریت دار

nazemi-webغلامرضا ناظمی : مکانی را درخور نشست فراهم کنیم ، انجمنی از فرهیختگان دانشهای هم پیوند

چالش های صنعت بیمه

safdari-wbدر جهان امروز رشد و توسعه اقتصادی هر کشوری جایگاه بین المللی آن را رقم می زند کشورها برای آنکه بتوانند در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشند باید شاخص های توسعه یافتگی خود را بهبود بخشند .

رونق بازار سرمایه ، کلید حل مسائل اقتصاد ایران

11-4-3-213236aghtsad-115-ghرکود تورمی حاکم بر اقتصاد ایران که افزایش قیمت ها و کاهش اشتغال منجر گردیده هیچ تناسبی با پتانسیل های اقتصادی کشور ندارد.

چرا تکریم ارباب‌رجوع و چگونه ؟

nazemi-webکرامت انسانی در هر اجتماعی، به خاطر زنده بودن شالوده اصلی آن و لزوم ارتباط مردم با یکدیگر،دامنه بسیار گسترده‌ای از متغیرهای معنی‌دار دارد ،که ریشه در باف تار جامعه داشته و بر خواسته از مقتضیات فرهنگی ، مذهبی و . . . است .

برآیند برونداد های شهرسازی

nazemi-webشهرسازی که در پیرامون خود می‌بینید ناشی از انجام کارهای شهرسازانه است ، یا برآیند نیروهای اعمال شده از سوی محیط به معنای عام کلمه ؟ از آنچه دریافت(حس/برداشت پژوهشی/ آسیب شناسی/ و . . ) می‌کنیم چه در می‌یابیم ؟ 

كسب و كار عالمانه مبناي توسعه‌ي پايدار

 دولت در جريان تحولاتي كه در آينده از آن انتظار مي‌رود، بايد به مبحث كسب و كار دانش محور و مشاغل عالمانه توجهي ويژه نشان دهد تا از اين رهگذر بتواند علاوه بر كاهش هزينه‌هاي ملي و افزايش سطح عمومي بهره‌وري، موجب سودآوري بيشتر مشاغل، افزايش سطح كيفيت محصولات و در نتيجه زندگي مردم، توسعه‌ي تكنولوژي و دانش داخلي، كاربردي كردن علوم توليد شده در داخل و خارج، افزايش شاخص رقابت‌پذيري ملي، قرار گرفتن اراده‌ي ملي در راستاي احصای اهداف چشم انداز 1404 و تحقق عزت و اقتدار ايران و ايرانيان باشد.

تحریم انتخابات و نتایج عملی آن

نتیجه: پیروزی حزب حاکم و ابقای هوگو چاوز برای شش سال دیگر با ۶۰ درصد آرا. شکست تحریم کنندگان.

با انصراف هر نامزد تکلیف آرای وی چه می شود؟

بر اساس تازه ترین نظرسنجی مرکز افکار سنجی مهر، مشارکت 70 درصدی شهروندان ایرانی در انتخابات؛ آراء کاندیداها و تاثیر انصراف آنها بر سبد آراء سایرین مورد بررسی قرار گرفته است.

امسال 55 میلیون نفر رأی میدهند...

معمولاً میگویند هر تصمیمی، یک «وسیله» است برای رسیدن به یک «نتیجه». بسیار مهم است که این دو را از یکدیگر تفکیک کنیم. گاه به نظرم میرسد که ما، تفاوت این دو را فراموش میکنیم و بیشتر «وسیله محور» فکر میکنیم تا «نتیجه محور»

انتخاب مداوم بین بد و بدتر عاقبت بدترین خواهد بود

25khordad92-1931فريد هاشمي :‌ آقا با جمله : "هرکس در انتخابات شرکت کند یعنی نه تنها نظام را قبول دارد که سازوکار نظارتی شورای نگهبان را نیز قبول دارد و همچنین تایید کرده است که انتخابات سالم و فارغ از هرگونه تقلب در تمامی ادوار خود برگزار شده و می شود" حجت را بر ما تمام کردند و اینک بر ما است تا به وظیفه خود عمل کنیم.